kwoloma się

…sukcesy 2012

DRUZBACKA 2012 to nas pirsy konkurs, do którego przygotowywali my się pore miesioncy. Łobstawilimy kategorie dziecięce, młodzieżowe i dorosłe. Musiało się komisji spodobać bo kozdy z nos dostoł nagrodo. A były to i muzyka i śpiywoki i solistka.

W XXX JUBILEUSOWY EDYCJI KONKURSU MUZYK, ISTRUMENTALISTÓW, ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH I DRUŻBÓW WESELNYCH NAGRODY OTRZYMALI:

  1. MAŁO KAPELA ”PIYROGÓW’ – II MIEJSCE
  2. GRUPA ŚPIEWACZA DZIECIĘCA – III MIEJSCE
  3. GRUPA ŚPIEWACZA ŻEŃSKA – II MIEJSCE
  4. KAPELA MŁODZIEŻOWA – WYRÓŻNIENIE
  5. SOLISTA(SKRZYPCE) – WYRÓŻNIENIE
6 czerwca 2012
– organizacja Warśtatów folkowo – jazzowych w Łomnicy Zdroju

Z pocątkiom cyrwca w Gimnazjum w Łomnicy Zdroju rozbrzmiywoł jazz i folk. Wszytko za sprawom warśtatów „Rytmy ziomi”. Prowadziuł je Darek Terefenko profesor jazzu i teorii muzyki na renomowanej akademii muzycznej Eastman School of Music w USA i niewontpliwie to jego talont do muzyki jak i jego fachowe podejście ,doprowadziły do tego ze finałowy koncert , ftóry buł w schronisku na Wierchomli, chytoł za serca wsyćkich co hoń byli i złostawiuł w nasyj pomionci łobroz złąconia się dwóch kapel i dwóch rodzajów muzyki. Kozdo inkso ale jednako i wspólnie śpiywono.

Razom z kapelom „Szumionco Woda ” z Rytra i warśtatowicomi udało sie nom nagrać płyto jazzowo – folkowom. To nie jest tako zwykło płyta bo są no ni utwory jazzowe i nase góralskie. Jak my ją na werondzie na Bacóce nagrywali to nifto nie przypuscoł ze to bedzie tako niezwykło składonka.
Teroz nase dziopy wszyćkie piosenki kciałyby przeinacyć na jazz.


maj 2013

Kiedy dostalimy zaprosonie na tegorocnom „Druzbacko” trochu nos zdziwiło ze regulamin jest zmieniony i zamiast 10 osob może jechać ino 6. Na dodatek nie wolno było zgłosić ucestników do dwóch kategorii. Po długich i niełatwych rozmyśloniach zdecydowalimy ze pojedzie grupa rodzinno coby komisji pokozać ze inkse kategorie som potrzebne i tak jak w nasy kapeli śpiywajom młodsi ze starsymi i baby z chłopomi. Nie licylimy na wygronom bo przecie złomalimy zasady jakie na konkursie łobowionzujom. Postawilimy na jednom karte…ale mielimy cosik inksego. Monika niedowno robiła kwerende w Muzeum Etnograficnom w Krakowie i udało jej się zdobyć wiele zapisów nutowych i pieśni z nasych terenów. Takie tyz utwory zaśpiywały baby. Pieśni nagrone w latach 50 łod bab urodzonych w rokach 1871, 1904 i późniejsych. W drodze do Podegrodzia łotuchy dodawoł nom ujek Grucela z Piwnicne i przed somiućkom scenom trzymał zo nos kciuki.

Wyniki konkursu powaliły nos na kolona:

  • Mało Kapela II miejsce
  • Grupa śpiewacza – nagroda pozakonkursowa za : wierność tradycji wspólnego śpiewania pokoleń starszych i młodszych.

Widać ze jurorom się podobało i nawet takich niepokornych tyz racyli nagrodzić.