top of page
  • Zdjęcie autoraGórale Karpat

Mama 4+CZY DO PIWNICZNEJ PRZYJADĄ POLITYCY?

2 czerwca w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się spotkanie podczas którego planowana jest dyskusja w gronie mieszkańców, a szczególnie kobiet, na temat rządowego programu „MAMA 4 plus”. Do udziału w niej zostali zaproszeni także posłowie różnych partii reprezentujący Sądecczyznę.

Program rządowy „Mama 4 plus” zakładający minimalną emeryturę dla matek, które nie pracowały, ale wychowały minimum czwórkę dzieci, w dużym stopniu dotyczy rodzin wielodzietnych w regionie, gdzie bardzo często mężowie pracują poza granicami kraju, a na kobietach ciąży obowiązek prowadzenia domu i dbałości o rodzinę. Wydaje się, że po programie 500+ jest on drugim, który stanowić będzie ogromne wsparcie dla tutejszych rodzin.

Jednak po głębszej jego analizie nasuwają się wątpliwości czy rzeczywiście jest on dobry dla kobiet. Wątpliwości budzić może fakt, że wiele kobiet, które wychowały dzieci jednocześnie pracując, nie otrzymają żadnej formy gratyfikacji od rządu za swój trud, podczas gdy matki niepracujące zawodowo, choć niewątpliwie wykonujące ogromną pracę w domu, mogą liczyć na konkretne wsparcie. Po drugie takiej możliwości nie mają mężczyźni, którzy dość rzadko podejmują wyzwanie zajęcia się domem, ale ustawodawca powinien dać im szansę takiego wyboru. To tylko niektóre argumenty, które pojawiają się w nieformalnych rozmowach o programie. Tych ZA i PRZECIW jest zdecydowanie więcej i w przekonaniu organizatorów spotkania warto, aby one wybrzmiały i usłyszeli je politycy, którzy projektują naszą przyszłość. Będzie je można usłyszeć podczas spotkania organizowanego 2 czerwca o godz. 16.00 przez Stowarzyszenie „Górale Karpat”. Chociaż gmina Piwniczna-Zdrój jest na prowincji, to organizatorom zależy, aby głos mieszkańców był słyszalny w Warszawie. Dlatego to spotkanie ma być pierwszym z cyklu spotkań poświęconych tematom, które są przedmiotem gorących dyskusji politycznych: polityki prorodzinnej, przyjmowania uchodźców, przyszłości rolnictwa.


Czy mieszkańcy regionu są gotowi do otwartej dyskusji o jednym z ważniejszych programów rządowych i przedstawią swoje argumenty politykom?


Czy politycy zmienią się w słuchaczy i będą zainteresowani poglądami zwykłych mieszkańców, niewielkiego miasteczka Piwniczna-Zdrój?


Wszystkiego tego, dowiemy się już 2 czerwca o godz. 16.00.


Z pewnością będzie to probierz jakości aktywności obywatelskiej Polaków i otwartości polityków na prawdziwy dialog z wyborcami.


CO? SPOTKANIE „MAMA 4 PLUS – czy ten program jest dobry dla kobiet?”

GDZIE? Restauracji Pod Kasztanami (Rynek23, Pwiniczna-Zdrój)

KIEDY? 2 czerwca 2019 r., godz. 16.00

DLA KOGO? Mieszkańcy a szczególnie mieszkanki gminy Piwniczna-Zdrój


W PROGRAMIE:

· Dyskusja o programie „Mama 4 plus”

· Koncert wokalistki Marioli Bukowiec

· Dobra kawa i najlepsze ciastko w mieście

· Liczne niespodzianki dla uczestników spotkania.

16 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page